Studentet.info
Lajme : Ministri i Arsimit nė Maqedoni Pero Stojanovski jep dorėheqje
Kyqur 08-07-2009 5:29:47 (1460 Lexime)


SHKUP, 8 KORRIK - Jozyrtarisht mėsohet se ministri i Arsimit dhe Shkencės, Pero Stojanovski ka dhėnė dorėheqje, ndėrkohė qė qeveria akoma nuk e ėshtė prononcuar.

Tashmė gjatė kohė spekulohet se nė qeveri ka pakėnaqėsi pėr punėn e tij. Kulmi i kėsaj pakėnaqėsie ka tė bėjė me faktin se Gjyqi kushtetues pėr njė kohė tė shkurt ka rrėzuar futjen tė mėsim besimit nė procesin arsimor dhe tė testeve eksterne.


Gjatė vitit ndodhi edhe greva e arsimtarėve nė procesin arsimor. Ai ėshtė kritikuar edhe nga partitė politike shqiptare pėr regjistrimin nė shkollat e mesme. Me kėtė dorėheqje po vėrtetohen informacionet se ministrat qė janė nė listėn pėr ndėrrim, vetė po japin dorėheqje, me ēka qeveria shkon drejt rikonstruimit.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio