Studentet.info
Lajme : Asllani, kryetar i Parlamentit Studentor
Kyqur 14-08-2009 5:44:41 (1819 Lexime)


Tetovė, 13 gusht – Nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės (USHT) pritet tė publikohet pėrbėrja e re e Parlamentit studentor. Burime Brenda USHT-sė bėjnė tė ditur se Kėshilli iniciativė pėr ndryshime nė USHT ka mbajtur njė mbledhje me pėrgjegjės tė grupeve dhe fakulteteve. Nga kjo mbledhje kanė dalė dhe emrat e ri tė cilėt do tė udhėheqin Parlamentin Studentor tė USHT-sė.

Burime tė besueshme pėr “LAJM” njoftojnė se nė krye tė Parlamentit Studentor ėshtė emėruar Shaban Asllani, kryetar I Kėshillit iniciativė pėr ndryshime nė USHT dhe organizatorė I disa protestave kundėr pėrbėrjes sė kaluar tė kėtij Parlamenti. Vendimet qė kanė dalė nga kjo mbledhje dhe emrat e anėtarėve tė tjerė tė Kryesisė sė Parlamentit Studentor pritet tė publikohen gjatė ditės sė premte. (A.Z)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio