Studentet.info
Lajme : Arsim Bajrami nė Kuvdenin e Tretė
Kyqur 29-03-2005 4:32:41 (1670 Lexime)


Rektori Bajrami merr pjesė nė Kuvendin e Tretė tė Institucioneve tė Arsimit tė Lartė tė Evropės

Prishtinė, 29 MARS-Rektori i Universitetit tė Prishtinės Arsim Bajrami me bashkėpunėtorė, sot , udhėton pėr nė Glasgow, me qėllim tė pjesėmarrjes nė Kuvendin e Tretė tė Institucioneve tė Arsimit tė Lartė tė Evropės, i cili do tė mbahet prej datės 31 mars deri 2 prill 2005. Ky Kuvend organizohet nga Asociacioni i Universiteteve Evropiane (EUA) dhe ka njė rėndėsi tė veēantė pėr faktin se pas katėr vitesh tė themelimit tė EUA-sė nė Salamanka, mė 31 mars 2005 do tė zgjidhet Kryetari dhe Bordi i ri pėr vitet 2005-2009.

Me kėtė rast tė drejtė vote ka edhe rektori i Universitetit tė Prishtinės, Arsim Bajrami. Nė kėtė takim do tė ofrohet mundėsia qė institucionet e shkollimit tė lartė nė Evropė tė pajtohen pėr prioritetet e fazės sė ardhshme tė procesit tė Bolonjės. Me kėtė rast rektori Bajrami do tė realizojė edhe njė varg takimesh nė disa Universitete tė Skocisė
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio