Studentet.info
Lajme : Studentėt e Vlorės, MASH shtyn edhe me 24 orė regjistrimin
Kyqur 05-10-2009 6:33:21 (1030 Lexime)

TIRANE, 5 TETOR -Ministria e Arsimit dhe Shkencės ka vendosur sot qė tė shtyjė edhe pėr 24 orė afatin e regjistrimit tė studentėve nė Universitetin e Vlorės.

Vendimi erdhi pėr t’iu dhėnė mundėsinė tė gjithė kandidatėve me mesataren 6 qė tė regjisterohen. Sekretaritė mėsimore sipas udhėzimit do tė mbyllen nesėr nė orėn 18:00.


Universiteti i Vlorės me njė urdhėr tė brendshėm tė pak javėve mė parė ka vendosur qė tė mos regjistrojė asnjė student me mesatare nėn 6, sipas tė cilėve ky vendim merrej pėr tė rritur cilėsinė e studimeve tė larta.

Nga ana tjetėr, Ministria e Arsimit e ka kundėrshtuar ashpėr vendimin, teksa ka deklaruar se nė kėtė universitet do tė regjistrohen tė gjithė ata studentė qė kanė dalė fitues nė Maturėn Shtetėrore, pavarėsisht mesatares sė katėr viteve tė shkollės sė mesme. /BalkanWeb/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio