Studentet.info
Lajme : Akademia Diplomatike Shqiptare shėnoi njėvjetorin
Kyqur 07-10-2009 4:45:08 (2254 Lexime)


Tetovė, 6 tetor - Aty ku hapet njė akademi aty mbyllet njė burg. Aty ku hapet njė akademi mbyllet njė kazino. Kėshtu tha nė mes tjerash ambasadori Lisen Bashkurti i cili njėherėsh ėshtė edhe kryetari i Qendrės Rajonale tė Akademisė Diplomatike Shqiptare, nė fjalimin e tij gjatė ceremonisė sė funksionimit njėvjeēar tė ADSH-sė nė Maqedoni.

Me kėtė rast ambasadori Bashkurti ndau edhe diploma pėr specializantėt e rinj. Nė fjalimin e tij para tė pranishmėve ai theksoi se Akademia shqiptare nė Maqedoni, nuk nxit urrejtje, por misioni i saj ėshtė qė tė promovojė paqen nė vend dhe nė rajon.

Nė Galerinė e arteve tė hėnėn mbrėma nė Tetovė ceremonia e ndarjes sė diplomave pėr specializantėt ėshtė bėrė nė mėnyrė solemne nga vetė ambasadori, i cili tha se dimplomantėt e rinj janė e ardhmja e shqiptarėve tė Maqedonisė, tė cilėt do tė ballafaqohen me kolegėt e rajonit. Koordinatori i Akademisė Diplomatike Shqiptare nė Maqedoni, Arsim Sinani, tha se kjo ėshtė gjenerata e tretė e specializantėve gjatė funksionimit tė ADSH-sė Maqedoni. (U.H)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio