Studentet.info
Lajme : Demant: Kolegji Dardania
Kyqur 19-10-2009 6:11:27 (5399 Lexime)


PRISHTINE, 19 TETOR - Nė mbledhjen e Rektoratit tė Kolegjit "DARDANIA", tė datės 15.10.2009 perveē ēėshtjeve tjera nga veprimtaria mėsimore e shkencore e Kolegjit, u bisedua edhe pėr Letrėn - PAMFLET e cila nė mėnyre tinzare e dorė pas dorė po qarkullon.

Nė mbledhje morėn pjesė edhe Pėrgjegjėsit e Departamenteve nė emrin e tė cilėve po shpeėndahet letra. Ata, pasi u njoftuan me pėrmbajtjen e letrės njėzėrit deklaruan si me poshtė:

Rektorati dhe Pėrgjegjėsit e Departamenteve tė Kolegjit "DARDANIA" janė thellėsisht tė indinjuar me manipulim tė emrave tė shėnuar nė Letrėn-Pamflet dhe me pėrmbajtjen trilluese tė saj".

Nga se u tha, ne - Pėrgjegjesit e Kolegjit "DARDANIA" distancohemi nga pėrmbajtja e Letrės.

Letren-Pamflet e konsiderojmė qėllimkeqe, tė trilluar, tė pa bazė dhe si tė tillė, e hedhim poshtė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio