Studentet.info
Njoftime : KONKURS
Kyqur 02-12-2009 8:38:07 (3490 Lexime)


Me rastin e vitit tė ri tė kalendarit islam - HIXHRI, Forumi Rinor Islam shpall konkurs letrar me temė:

” Familja e shėndoshė – garanci e sė ardhmes”

Konkursi ėshtė i hapur prej ditės sė publikimit nė dy lėmi:
1. Poezi dhe
2. Prozė (tregim i shkurtėr, ese apo pjesė skenike)

Komisioni pėr vlerėsim do t’i shpėrblejė tre vendet e para nga secila lėmi edhe atė:
- Vendi i parė - 4000 denarė:
- Vendi i dytė – 3000 denarė dhe
- Vendi i tretė – 2000 denarė.


Shpallja e rezultateve dhe fituesve do tė bėhet mė 17 dhjetor 2009 nė Sallėn Universale nė Shkup, ku edhe do tė mbahet manifestimi qendror me rastin e vitit tė ri islam - Hixhri 1431 me ērast do tė bėhet edhe zgjedhja e nxėnėsve dhe studentėve mė tė mirė.
Tė gjithė tė interesuarit punimet e tyre mund t’i dėrgojnė nė selinė e Forumit Rinor Islam nė Shkup nė adresėn:

Adresa:
FORUMI RINOR ISLAM
rr. Krste Misirkov, nr. 57a, lok.3
1000 Shkup, Maqedoni
si dhe nė adresėn elektronike:
hixhri2009@fri.org.mk
Punimet mund tė dėrgohen deri mė datėn 10.12.2009.

Shkup, 10.11.2009 Departamenti pėr informim dhe media
pranė Forumit Rinor Islam

Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio