Studentet.info
Lajme : Gjeniu 14-vjeēar nė Universitetin e Cambridget
Kyqur 08-01-2010 16:49:37 (1831 Lexime)


Gjeniu i matematikės, Arran Fernandez, i cili ka vetėm 14-vjet, i ėshtė ofruar njė vend nė Universitetin e famshėm tė Cambridget. Nėse e pranon kėtė ofertė, Arran do tė bėhet studenti mė i ri nė kėtė universitet nė 230 vitet e fundit.

Arran, i cili jeton bashkė me babanė e tij nė Surrey tė Britanisė sė Madhe, ėshtė treguar shumė i suksesshėm nė testin e vitit tė kaluar. I ka mbetur vetėm edhe provimi i fizikės, tė cilin po ashtu synon tė kalojė me notėn mė tė lartė.

Ky test zakonisht ėshtė i dedikuar pėr 18-vjeēarėt, mirėpo gjeniu i vogėl ėshtė pėrgatitur nė shtėpinė e tij – dhe ka dėshmuar se bėhet fjalė pėr njė gjeni tė vėrtetė.


Babai i tij, Neil Fernandez ėshtė krenar me tė birin dhe mezi pret qė ai, pas William Pittit, i cili po ashtu kishte filluar studimet nė moshėn 14-vjeēe, nė vitin e largėt 1773, tė behet i diplomuari mė i ri nė Cambridge.

Ai po ashtu shpreson se i biri i tij njė ditė do tė bėhet kryeministėr, mu siē ishte bėrė edhe Pitt. /Telegrafi/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio