Studentet.info
Njoftime : Quhem Gėzim Halili mė ndihmoni tė mė kthehet drita e syrit dhe ta shoh boten si Ju!
Kyqur 30-01-2010 13:58:42 (3475 Lexime)Quhem Gėzim Halili mė ndihmoni tė mė kthehet drita e syrit dhe ta shoh boten si Ju!

Fatkeqėsisht trashėgova sėmundje tė syrit si katarakti dhe strabizmi. Pas peripecive tė shumta me mjekėt nė Maqedoni,prindėrit e mij bien nė kontakt me UNIVERSITATS KLINIKUM ne FREIBURG te Gjermanise. Pėr tė pėrballuar shpenzimet e operacionit u kėrkua ndihma e miqeve,po fati na ndihmoi shumė falė bujarisė sė njė pronari te nje banke nė Kostanz. Nė kėtė bank punonte njė familjare e tyre dhe fati e deshi qė krejt shpenzimet e operacionit t`i marre persiper pronari i kesaj banke pasi u njoh me problemin e tim.

Operacioni i parė kaloi me shumė sukses por tani duhet t`i nėnshtrohem operacionit tė dytė

Operaciooni i parė ishte pėr kataraktin. Tani pason operacioni i dytė pėr strabizmin. Operacioni kushton 10 mijė euro nga tė cilat prindėrit e mij kanė mundur tė sigurojnė vetėm 3 mijė euro. Pra bėhet fjalė qė tė sigurohen edhe 7 mijė euro.

Ju drejtohem me shpresėn se do trokas nė ndjenjėn humaniste tė ēdokujt qė tė grumbullohen sa mė shpejt kėto mjete tė nevojshme qė tė mė kthehet drita e syrit dhe gėzimi fėmijėror.Prindėrit kanė hapur njė xhirollogari nė Pro Credit Bank ku Ju mund te jepni ndihmen Tuaj


Pėr tė qenė cdo gjė transparente ėshtė hapur edhe njė web faqe nė internet ku do bėhet transparente ēdo ndihmė qė do jepet dhe gjithashtu do publikohen rezultatet e kėtij aksioni dhe tė operacionit.

Vendbanimi i pėrhershėm i familjes sime ėshtė nė
Rr. 146, nr 41 nė Tetovė,
kurse numri i celularit pėr kontakt tė drejtpėrdrejt me ėshtė:

Tel: +389/ 70 848 414

Emaili: limi.2010@hotmail.com

PS:
Gėzimi ėshtė i vogėl ,mė 9 maj 2010 i mbush 5 vjet kurse dioptrinė e syzeve e ka -12. Nėse nuk e kryen operacionin e domosdoshėm tė kontraktuar me klinikėn gjermane,atėherė ai do shkoj drejt verbėrisė.

Prindėrit e Tij po bėjnė pėrpjekje tė mėdha qė tė sigurojnė fondin qė iu duhet.

Edhe Ju mund tė ndihmoni me ndonjė shumė modeste.

Familja Halili ėshtė nė nevojė dhe do Ju ishte mirėnjohėse edhe pėr njė euro.

Info: http://gezimhalili.blogspot.com
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio