Studentet.info
Lajme : SHTOHEN KOKĖDHEMBJET PĖR BEADININ DHE POLLOZHANIN
Kyqur 07-12-2004 10:24:19 (1467 Lexime)


SHTOHEN KOKĖDHEMBJET PĖR BEADININ DHE POLLOZHANIN
Kėrkohet edhe ZYRTARIZIMI i FAKULTETIT TĖ DRAMĖS

“Kėrkesėn e njėjtė do t’ia dėrgojnė edhe liderit tė BDI-sė z. Ali Ahmeti qė ky Fakultet tė zyrtarizohet dhe diplomat e studentėve tė cilėt dolėn nga ky fakultet tė njihen. Kudo qė paraqitemi me certifikatat qė I kemi marrė nga ky Fakultet nuk njihen ato” u shprehėn anėtarėt e kėshillit nė konferencėn pėr shtyp

Kėshilli Koordinues I studentėve dhe I tė diplomuarve nė Fakultetin e Dramės dega e Aktrimit nė Universitetin e Tetovės ka kėrkuar tė shtunėn nė njė konferencė pėr shtyp nga organet udhėheqėse tė Universitetit gjegjėsisht nga Senati dhe rekrorati, zyrtarizimin e fakultetit tė tyre dhe njė kohėsisht njohjen ose zyrtarizimit tė diplomave tė dala nga ky Fakultet.

Anėtari I Kėshillit Muzafer Etemi tha se ne morrėm besimin e aktorėve dhe studentėve tė kėtij fakulteti dhe do tė kėrkojnė nga organet drejtuese tė Universitetit tė japin pėrgjigje se cfarė do tė ndodhė me Fakultetin e tyre. Rektori nė anėn tjetėr nė takim me kėshillin koordinues tė studentėve nė bisedė e sipėr u ka thėnė atyre se kjo ceshtje do tė zgjidhet.
“e nuk morrėm asnjė pėrgjigje, nuk kemi mundur tė jemi as kontakt me ta” tha Etemi
Ai tha se kėshilli ka patur njė takim me nje person tė kabinetit tė rektorit dhe personi u kishte thėnė atyre se ky Fakultet nuk figuron ėshtė shprehur Etemi
Ne tani do ti dėrgojmė njė kėrkesė edhe ministrit tė arsimit dhe do t’I kėrkojmė qė kjo cėshtje tė zgjidhet tha Etemi sepse sipas tij janė pikėrisht ata tė cilėt qė kanė lėnė shėndetin e tyre nė ato dhoma tė ftohta dhe ata janė ai kuadėr qė kanė dalė nga ky Universitet.” Ne I dhamė jetė kėtij universiteti ndėrsa tani po flakemi nė mėnyrė mė absurde” thanė anėtarėt e kėshillit.
Ata gjithashtu konfirmuan se kėrkesėn e njėjtė do t’ia dėrgojnė edhe liderit tė BDI-sė z. Ali Ahmeti qė ky Fakultet tė zyrtarizohet dhe diplomat e studentėve tė cilėt dolėn nga ky fakultet tė njihen. Kudo qė paraqitemi me certifikatat qė I kemi marrė nga ky Fakultet nuk njihen ato” u shprehėn anėtarėt e kėshillit nė konferencėn pėr shtyp. Sipas tyre ėshtė thėnė se ato do tė njihen por pėr momentin gjithcka ėshtė verbale dhe asgjė tė dokumentuar nuk ka.
Qėllimi I kėtij takimi ėshtė qė ta njoftojmė opinionin se po na mashtrojnė.Por ne nuk do tė lejojmė kėtė sepse kėtu kanė dalė mbi tetė gjenerata dhe janė njė mori aktorėsh tė cilėt po manipulohen dhe po manipulohen edhe profesorėt tanė” thanė anėtarėt e kėshillit. Pyetjes sė Faktit se cilėt do tė jenė hapat tjerė tė kėshillit , ata thanė se do tė kėrkojnė takim me ministrin dhe liderin e BDI sė pėr tė gjetur zgjidhjen. “Nėse edhe atje nuk do tė gjejmė pėrgjigje konkrete, ne kemi kemi formėn tonė tė organizimit qė besojmė se do tė jetė efektive, sepse edhe ne dijmė se cfarė tė bėjmė dhe dijmė tė jemi tė zėshėm qė mos cenohet ajo e drejtė qė ėshtė njerėzore” tha anėtari I Kėshillit Etemi. Ata thanė se po bėhet njė diskriminim shumė I madh tė cilin nuk do t’a lejojnė

Urim SALIHU / Tetovė
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio