Studentet.info
Lajme : Minjtė hėngrėn provimet e studentėve nė Nepal
Kyqur 22-04-2010 6:04:12 (1295 Lexime)


Napal, 22 PRILL - Minjtė e uritur pėr njohuri hėngrėn provimet pėrfundimtare tė studentėve nga Nepali nė Universitetin e Katmandusė.

Studentėve nervozė, tė cilėt po prisnin rezultatet e provimeve pėrfundimtare, u thanė se ka ardhur deri tek njė “komplikim i paparashikueshėm” pasi provimet e tyre ishin hėngėr nga minjtė, njofton AFP.

Qindra provime tė pakontrolluara nga universiteti mė i vjetėr i Katmandusė janė dorėzuar nė stacionin lokal tė policisė pėr t’i ruajtur nė njė vend mė tė sigurt. Pėr fat, ose fatkeqėsi tė studentėve, policia provimet i futi nė njė hapėsirė pėrplot minj.

“Provimet janė mbajtur dy muaj e gjysmė mė shumė. Provimet i kemi ruajtur nė nj vend tė sigurt, por para disa ditėsh zbuluam se disa prej tyre janė hėngėr nga minjtė”, deklaroi inspektori lokal i policisė Ram Prakash Chaudhary.

“Menjėherė kemi njoftuar zyrtarėt e universitetit, por ata kanė ardhur sot tė marrin copat e mbetura tė provimeve, pasi qė lajmi mbėrriti nė gazeta”, tha inspektori. Gazeta “The Rising Nepal” akuzoi universitetin Tribhuvan pėr pakujdesi duke shkruar se provimet ishin dėrguar nė njė vend tė vjetėr dhe pėrplot lagėshti. Askush nga universiteti nuk ka komentuar rastin. /Telegrafi/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio