Studentet.info
Lajme : Zamir Dika zgjidhet rektor i UEJL-sė nė Tetovė
Kyqur 08-06-2010 6:18:20 (1578 Lexime)


Bordi i Universitetit tė Evropės Juglindore nė Tetovė zgjodhi sot pėr rektor tė ri, prof.dr. Zamir Dikėn.

Ai vjen nė kėtė pozitė duke zėvendėsuar rektorin e deritanishėm Alajdin Abazi, i cili kaloi njė mandat nėntėvjeēar nė kėtė detyrė.

Nė garėn pėr postin e rektorit konkurruan: Prof. dr. Abdulmenaf Bexheti, Prof. dr. Agni Dika, Prof. dr. Murtezan Ismaili dhe Prof. dr. Zamir Dika.

Ky i fundit ka siguruar shumicėn e votave nga votimi i kryer i fshehtė, nė pėrputhje me Statutin e UEJL-sė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio