Studentet.info
Lajme : Gėzim Halilit i kthehet drita e syrit
Kyqur 17-06-2010 8:23:59 (1548 Lexime)


Pas dy muaj qėndrimi nė Gjermani,pas vizitave tė panumėrta nė klinikėn e Syve tė UNIVERSITATS KLINIKUM nė FREIBURG tė Gjermanisė,pas dy operacioneve tė njėpasnjėshme tė suksesshme ,Gėzim Halili kthehet nė Tetovė i gėzuar dhe i lumtur sepse tani atij i ėshtė kthyer drita e syve .
Familja Halili edhe njėherė falėnderon tė gjithė ata qė ndihmuan qė ky aksion tė pėrfundoj me shumė sukses:

Kryetarin e Komunės sė Tetovės Z. Sadi Bexheti dhe Kėshillin e Komunės sė Tetovės qė miratuan dhe ndihmuan me 290.000 denarė,Shkollėn Fillore MIGJENI nga Tetova qė ndihmoi me 750 euro,shumė persona te Tregu i Gjelbėrt nė Tetovė tė cilėt me vetėorganizim mblodhėn mbi 500 euro ,Sun and Stars nga Tetova qė ndihmoi me 500 euro , agjencinė e udhėtimeve Durmo Tours nga Gostivari qė ndihmoi me 500 euro dhe hoqi shpenzimet e udhėtimit pėr nė Gjermani pėr familjen 3 anėtarėshe. Falėnderojnė shumė individė,institucione dhe afaristė nga vendi e diaspora qė kanė kontribuar me shuma tė ndryshme nė xhirollogarinė e tyre.

Gjithashtu falėnderojnė mediumet shqiptare qė bėnė sensibilizimin e opinionit: Tv Koha – Tetovė, Tv Art - Tetovė,Tv 2 - Gostivar, MTV2, portalin studentor www.studentet.info, gazetėn Koha,gazetėn Bota Sot qė del nė diasporė dhe shumė individė , portale e faqe tė ndryshme qė e publikuan dhe e shpėrndanė kėrkesėn e tyre nė internet.

Njė falėnderim special bėhet pėr familjen Salihi dhe nė veēanti pėr zonjėn Ferdeze Salihi qė ndėrmjetėsoi nė tė gjitha kontaktet me spitalin ,qė gjatė dy muajve u pėrkujdes maksimalisht pėr mbarėvajtjen e qėndrimit nė Zvicėr dhe Gjermani dhe nė tė gjitha relatat me spitalin, e cila gjithashtu kishte dhėnė ndihmesėn kryesore nė operacionin pararendės para 4 vitesh.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio