Studentet.info
Lajme : Cana vizitoi Tetovėn
Kyqur 19-06-2010 7:38:46 (1729 Lexime)


TETOVĖ, 19 QERSHOR - Futbollisti shqiptar me famė botėrore, Lorik Cana, tė premten ka vizituar komunėn e Tetovės, ku u prit nga kryetari Prof. Dr. Sadi Bexheti. Kjo ėshtė hera parė qė kapiteni kombėtares shqiptare viziton Tetovėn.
Cana, qė aktualisht ėshtė lojtar i ekipit anglez tė Sanderlendit dhe njėkohėsisht edhe lojtar i kombėtares shqiptare, pati njė bisedė konstruktive me kryetarin e komunės sė Tetovės, Prof. Dr. Sadi Bexheti nė lidhje me aktivitete sportive qė organizohen nė rajonin e komunės sė Tetovės.

Gjatė vizitės nė Tetovė, Cana u takua edhe me drejtuesit e dy klubeve mė tė mėdha tė futbollit nė qytet “Shkėndija” dhe “Renova”.

Pas kėsaj Cana i shoqėruar nga kryetari i komunės, kanė shėtitur nėpėr bulevardet e Tetovės, ai gjithashtu mori pjesė edhe nė turneun e futbollit nė fshatin Reēicė tė Vogėl.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio