Studentet.info
Lajme : Marrėveshje mes Universitetve
Kyqur 01-04-2005 11:15:41 (1670 Lexime)


Marrėveshje bashkėpunimi universitar mes UEJL-sė, Tetovė dhe CITY COLLEGE

Tetovė,1 PRILL- Dita e 31 Marsi-t ishte ditė pėr t’u shėnuar nė Memorandumet pėr Bashkėpunim tė UEJL-sė. Kėtė ditė u nėnshkrua Memorandumi pėr bashkėpunim akademik mes dy institucioneve mėsimoro-shkencore , UEJL-sė, Tetovė dhe City College, Selanik (partner i Univerzitetit tė Shefilldit, tė Britanisė sė Madhe). Memorandumi u pėrurua dhe nėnshkrua nga Pro-rektori i UEJL-sė, Dr. Blerim Reka dhe Pro-rektorit tė City College, Dr. Megaklis Petmezas.


Marėveshja nė vete pėrmban synime dhe projekte nė realizimin e: programeve tė pėrbashkėta pėr hulumtime shkencore; dizejnimin dhe realizimin e plan-programeve tė pėrbashkėta shkencore tė karakterit ndėrkombėtar; zhvillimin e mėtutjeshėm tė teknikave mėsimdhėnėse (metodologjisė) dhe ambinetit teknologjik mėsimor, dhėnien e bursave stafit mėsimor pėr miratim tė mėtejshėm tė thirjeve akademiko-shkencore (Magjistraturė, Doktoraturė) dhe pėrdorimin e lirė tė librarisė jashtėzakonisht tė pasur tė City College –Sheffield Univerzity, pėr kohė tė caktuar.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio