Studentet.info
Lajme : UEJL, Honoris Causa pėr Alajdin Abazin
Kyqur 29-06-2010 2:11:35 (1115 Lexime)

TETOVĖ, 29 QERSHOR - Titullin honoris causa pėr vitin 2010, UEJL do t’ia ndaj rektorit tė parė tė kėtij universiteti akademik Alajdin Abazi.

Kėshtu ka vendosur Senati i Universitetit, nė mbledhjen, tė cilėn e udhėhoqi rektori i ri nė cilėsinė e prorektorit Prof. dr. Zamir Dika, e cila u mbajt tė mėrkurėn (23 qershor 2010), ku propozimi i bėrė nga kėshillat mėsimore - shkencore tė fakulteteve u miratua me aklamacion.

Titulli Honoris Causa, rektorit Alajdin Abazi, i jepet me motivacion pėr kontributin e veēantė tė dhėnė si rektor i UEJL, pėr reputacionin e krijuar kombėtar dhe ndėrkombėtar tė UEJL, pėr zhvillimin e arsimit tė lartė tė shqiptarėve nė Maqedoni, si dhe pėr kontributin e veēantė nė zhvillimin e mendimit shkencor nė Maqedoni dhe me gjerė .


Propozimi pėr ndarjen e titullit honoris causa vjen nga Fakulteti i Biznesit dhe Ekonomisė, Fakulteti i Shkencave dhe Teknologjive Bashkėkohore dhe ėshtė pėrkrahur nga tė gjitha fakultetet tjera.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio