Studentet.info
Lajme : Sulmohet gazetari i gazetės “Koha” nė Strugė
Kyqur 02-02-2011 6:07:34 (1430 Lexime)

Gazetari i tė pėrditshmes “Koha” nė Strugė, Patriot Lumani sot ėshtė sulmuar brutalisht nga njė person i njohur, qė e ka paraqitur pranė organeve kompetente.


Nė prononcimin pėr agjencinė e lajmeve INA, gazetari Lumani theksoi se njė shkrim i tij i publikuar nė gazetė ka bėrė qė ai tė jetė cak i sulmit.


“Unė jam sulmuar nga personi E.P nga Struga, lidhur me njė shkrim timin qė e kisha pėr statusin dhe aspektin pronėsor tė hotelit ‘Drim’. Ai mė sulmoi me pretendimin se ėshtė keqpėrdorur prononcimi i tij lidhur me kėtė ēėshtje”, theksoi Lumani.Ai bėri tė ditur se rastin e ka paraqitur pranė organeve kompetente por edhe pranė shoqatave tė gazetarėve.


Nė Strugė ėshtė bėrė si gjė “normale” tė sulmohen e shantazhohen gazetarėt nga individė apo grupe tė caktuara, pėr qėllime personale, bile edhe nga zyrtar tė pushtetit vendor. Cak tė sulmeve ndaj gazetarėve nė Strugė, zakonisht dhe tradicionalisht janė vetėm gazetarėt shqiptar, pavarėsisht se tė cilave mediave janė
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio