Studentet.info
Lajme : MASH fsheh tė dhėnat e kontrollit nė USHT
Kyqur 14-02-2011 17:33:29 (1558 Lexime)


Ministri i Arsimit, Nikolla Todorov, i fsheh rezultatet e kontrollit nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės. Edhe pse javėn e kaluar paralajmėroi se sot do t’i shpalosė tė dhėnat nga inspektimi nė kėtė institucion, njė gjė e tillė nuk ndodhi, me arsyetimin e se konferenca e sotme pėr shtyp ėshtė e caktuar pėr njė temė tjetėr.

Nga kontrollet e bėra nė USHT, duhet tė konstatohet se a ka parregullsi gjatė punėsimit tė familjarėve tė kreut tė BDI-sė, Ali Ahmeti, nė kėtė institucion tė lartė arsimor. “Sot do tė bisedojmė vėtėm pėr temėn,jo jo...”, tha Nikolla Todorov, ministėr i Arsimit dhe Shkencės.

Todorovi gjatė javės sė kaluar, bėri tė ditur se tė premten do tė takohet me drejtorin e Inspektoratit Shtetėror pėr Arsim, Gjorgji Arsov, pėr t’i shqyrtuar rezultatet nga inspektimi nė USHT.

Pas shqyrtimit tė tė dhėnave, Todorovi premtoi se tė hėnėn, pra sot, do tė prononcohet lidhur me kėtė ēėshtje. “Unė nė fund tė kėsaj jave kam caktuar mbledhje me drejtorin pėr tė mė informuar mė detajisht me tė gjitha kontrollet e realizuar dhe nė ketė kontroll hyn edhe universitetit shtetėror i Tetovės , pėr tė premten ėshtė caktuar mbledhja ndėrsa tė hėnė sigurisht do t’ju jap deklaratė”, tha Nikolla Todorov, ministri i Arsimit dhe Shkencės.

Tė njėjtin premtim nė fillim tė kėtij muaji e dha edhe drejtori i Inspektoratit, Arsov, por edhe pas dy javėsh, ai nuk pranon tė prononcohet pėr televizionin ALB. Kontrollet nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės pasuan disa ditė pas lajmit tė publikuar nė televizionin ALB se nė kėtė institucion tė lartė arsimor janė punėsuar 10 anėtarė tė familjes sė kreut tė BDI-sė, Ali Ahmeti.

Mevlude Thaēi
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio