Studentet.info
Lajme : Dita e hapur nė UEJL pėr brucoshėt
Kyqur 09-05-2011 4:29:56 (1173 Lexime)

Maturantėt dhe prindėrit e tyre nga Maqedonia dhe vendet e jashtme sot u njohėn me kushtet e studimit dhe programeve studimore nė Universitetin e Evropės Juglindore nė Tetovė.

UEJL sot hapi dyert dhe ishte nikoqir i shumė tė interesuarve, qė janė njohur me tė gjitha mundėsitė dhe ofertėn qė ofron ky universitet. Brucoshėt e ardhshėm dhe prindėrit e tyre kanė zhvilluar biseda dhe janė interesuar pėr mundėsitė qė ofron nga ana e stafit udhėheqės dhe akademik tė kėtij universiteti.


Krijimi i kushteve pėr mėsim cilėsor, kushte tė shkėlqyera, pėrdorimi i teknologjisė dhe laboratorėve profesionale janė shpalosur para tė pranishmėve qė kanė shprehur interes pėr tu regjistruar nė kėtė universitet.

Pėr vitin akademik 2011-2012, UEJL ofron vende pėr 1300 studentė duke pėrfshirė programe atraktive pėr studime. (INA)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio