Studentet.info
Lajme : Ndėrroi jetė Rahim Samiu - Komandant Zogu
Kyqur 18-05-2011 2:20:09 (4168 Lexime)Rrahim Samiu, i njohur si ish-komandant Zogu i Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare sot ndėrroi jetė (17 maj) nė Tetovė pas njė sėmundje tė rėndė.

Ish-komandant Zogu ėshtė i njohur si njė nga ish-luftėtarėt e dalluar tė Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare dhe Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Sėmundja e rėndė e kaploi Samiun njė vitė mė parė, duke i`a rėnduar shėndetin, edhe pas gjithė mjekimeve dhe trajtimeve nė spitalet mė tė njohura.

Familja Samiu ka njoftuar se varrimi i tė afėrmit tė tyre do tė bėhet nesėr (e mėrkurė) rreth mesdite nė varrezat e Dėshmorėve nė Tetovė. Kortezhi do tė niset nga banesa e tij qė gjendet pas gjimnazit tė Tetovės
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio