Studentet.info
Lajme : Nė kuadėr tė qėndrimit tė tyre nė Tetovė
Kyqur 11-04-2005 3:16:15 (1763 Lexime)


Gratė penizoniste nga Kosova dhe Shqipėria viztojnė UEJL-nė

Tetovė, 09 PRILL- Mbi 550 penizoniste nga qytete tė ndryishme tė Maqedonisė, Shqiprisė dhe Kosovės sot janė tubuar nė Tetovė pėr tė shkėmbyer ekesprianca dhe pėr tė krijuar miqėsi tė reja. Ky manifestim ėshtė mbajtur nėn organizim tė Shoqatės sė Pensionistėve tė Tetovės, e cila ka marė njė nismė tė kėtillė me rastin e ditės sė pensionistėve.
Gratė pensisoniste gjatė qėndrimit tė tyre nė Tetovė kanė vizituar Universitetin e Evropės Juglindore, Xhaminė e Larme dhe manastirin e Leshkės, kurse ky manifestim mė pas ka vazhduar nė restorant "Elektra" nė Tetovė.


Gjatė qėndrimit nė UEJL- pensionsitet janė njohur me punėn e kėtij inisitucioni tė lartė arsimorė dhe janė takuar me drejtuesit e universitetit.
Kryetari i Shoqatės sė Pensionistėve nė Tetovė Nervet Jashari thotė se ky tubim i grave pensioniste nė Tetovė ka disa qėllime, por kryesori ėshtė qė ato tė njihen nė mes veti.
Ndėrsa organizatorja e kėtij takimi Drita Mehmeti tregon pėr mėnyrėn dhe pjesėmarjen masive tė pesnisisteve nga Maqedonia, Kosova dhe Shqipėria.
"Mysefirėt nga Shqipėria dhe Kosova ishin tė fascinuara me UEJL-nė dhe me sisitemin tė cilin e paraktikon ky universitet dhe premtuan do tu rekomendojnė fėmijėve tė tyre qė studejojnė nė kėtė universitet" tha zonja Mehmeti.
Ky manifestim u pėrmbyll me eksponimin e speciliteteve tradicionale nga qytete tė ndryshme tė Maqedonsisė nė restonat "Elektra" , kurse pėr disponimin e pensionistėve u kjudes shoqria kulturoro artistike "Xheldin Zeqiri", solsitėt Ermira Ademi, Big Mama dhe Jetmir Rexhepi.
Kėtė projket fininsiarisht e pėrkrahu zyra e OSBE-sė nė Tetovė.

Nga:Xhevahir NEZIRI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio