Studentet.info
Lajme : Nė Gjykatėn e Tetovės
Kyqur 11-04-2005 3:17:25 (2628 Lexime)

Dy stundetėt e UT-sė nga Bujanovci paraqiten para trupit gjykues

Tetovė, 09 PRILL- Nė Gjykatėn Themelore tė Tetovės ka filluar gjykimi i dy studentėve tė Universitetit tė Tetovės Florim Saiti dhe Valon Azemi nga Bujanovci, tė cilėt u arestuan disa muaj mė parė nga policia gjatė njė aksioni pėr kapjen e Lirim Jakupit i dyshuar pėr pjesėmarėje nė rastin e Kondovės.
Mirėpo gjykimi menjehėrė ėshtė anuluar pėr 18 prill, kur me kėrėksė tė gjykatės duhet tė ndėgjohen edhe policėt tė cilėt kanė marė pjesė nė kėtė aksion pėr shkak se nė hetime nuk ėshtė pėrfshirė njė gjė e kėtillė.Studentėt nga Bujanovci Florim Saiti dhe Valon Azemi akuzohen pėr sulm ndaj presonave zytarė gjatė kryerjes sė deytės zyrtare dhe armėmbajtje paleje.
Tė rikujtojmė se gjatė aksionit policorė nė Tetovė qė u realizua nė nėntorė tė vitit tė kaluar u vra studenti Liridon Dėrmaku nga Kosova, kurse Lirim Jakupi mori plagė tė rėnda trupore dhe ariti tė aretiset nga vendi i ngajrjes por u arestua nga policia kosovare.
Nė aktakauzėn kundėr dy studentėve tė Universitetit tė Tetovės thuhet se nė kohėn kur policia ka bastisur banesėn e tyre nė bllok 82 nė Tetovė janė gjetur armė dhe municion.

Nga: Xhavahir Neziri
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio