Studentet.info
Lajme : Bursa pėr studentėt shqiptarė nga Maqedonia
Kyqur 08-01-2012 8:32:59 (1325 Lexime)


Tiranė, 8 janar - Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha deklaroi se Shqipėria nga njė Fond i posaēėm do t'u ndajė stipendi pėr shkollim jashtė vendit studentėve nga Kosova, Maqedonia dhe nga diaspora, gjegjėsisht “ēdo shqiptari nė botė, i cili do tė regjistrohet nė njėrin prej universiteteve prestigjioze”.

“Gjatė vitit 2013 nga ky Fond do tė pėrfitojnė sė paku 300 studentė. Rritja e numrit tė kėtyre studentėve duhet tė jetė obligimi ynė primar.

uhet tė bėjmė gjithēka qė nga ky Fond mjete tė marrin shqiptarė nga Kosova dhe Maqedonia, diaspora dhe ēdo shqiptar ku do qė ėshtė ai”, ka deklaruar Berisha nė solemnitetin e ndarjes sė certifikatave tė studentėve shfrytėzues tė mjeteve tė Fondit.

Deri mė tani i formuar nga ana e Qeverisė sė Shqipėrisė, stipendi pėr shkollim nė universitetet prestigjioze jashtė shtetit shqiptar kanė fituar 67 studentė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio