Studentet.info
Lajme : Profesorėve u ndalohen xhinset
Kyqur 11-01-2012 2:57:39 (1338 Lexime)


Mėsimdhėnia, pėrvec misionit kryesor qė ka, atė tė shpėrndarjes sė dijes dhe njohurive tek nxėnėsit e studentėt, ėshtė edhe njė mision edukues qė kėrkon njė veshje sa mė tė pėrshtatshme, serioze dhe profesionale.
Tė paktėn kėshtu mendon drejtori i shkollės "Rober Simon" nė Manhatan tė Shteteve tė Bashkuara, i cili vendosi pėr ndalimin e veshjes sė xhinseve nga mėsuesit. Vendimi ka shkaktuar jo pak polemika nė vend. Njerėzit janė ndarė nė dy kampe, pro dhe kundėr tij.

Mėsuesit paraqiteshin nė punė me njė veshje aspak profesionale, thotė drejtori i institucionit, duke mė detyruar tė marr kėtė lloj vendimi.
Nėn “censurė”, pėrvec xhinseve, janė vėnė edhe shapkat dhe tutat sportive.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio