Studentet.info
Lajme : Drogė nė Universitet
Kyqur 13-01-2012 6:54:47 (1396 Lexime)


Policia e Tiranės ka vėnė nė pranga gjashtė persona tė cilėt akuzohen pėr shpėndarje droge nė ambientet e Korpusit Qendror Universitar dhe nė zonėn e Komunės sė Parisit. Policia ka sekuestruar dhe njė sasi hashashi prej 1 kg e 500 gramė.

Tė arrrestuarit janė; Klaudjo Ilir Kelo, 26 vjeē, banues nė Tiranė, student, i dėnuar mė parė pėr shitje lėndėsh narkotike, Flodian Vladimir Islami, 21 vjeē, lindur nė Fier dhe banues nė Tiranė, Jemin Musa Bodoj, 18 vjeē, Spartak Midat Merkohitaj, 18 vjeē, banues nė Tiranė. Tė katėr tė rinjtė ishin studentė nė Tiranė. Nė pranga kanė rėnė dhe dy tė rinj tė tjerė; Ali Lulo Ēeloaliaj, 18 vjeē dhe Andis Pėllumb Ēeloaliaj, 21 vjeē, tė dy banues nė Tiranė, njofton NOA

Arrestimi i tyre ėshtė bėrė pas njė hetimi disa mujor nė zonėn e “21 Dhjetorit”, Komunės sė Parisit si dhe nė zonen e Korpusit Qendror Universitar. Pas hetimit, policia ka zhvilluar dje nė mbrėmje operacionin dhe ka bėrė ndalimin e tyre Komunėn e Parisit.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio