Studentet.info
Lajme : Studenti nga Klina vdes nė konviktin e Gjakovės
Kyqur 20-01-2012 5:57:14 (1509 Lexime)

Ndrec. L (1993), ka ndėrruar jetė nė konviktin e stundetėve “Sadik Stavileci” nė Gjakovė, ndėrsa nė spitalin e Gjakovės, ku ishte dėrguar, ėshtė konstatuar vdekja e tė riut nga fshati Dobėrdol tė Komunės e Klinės.
“Datė, 18.01.2011 rreth orės 07:30 ėshtė raportuar policia nė Gjakovė nga njė dėshmitar se me tu zgjuar nga gjumi ku ishin duke banuar nė njė dhomė nė konviktin e studentėve ‘Sadik Stavileci’ nė Gjakovė, rr.’ Marinė Barleti’, sė bashku me viktimėn shtetasin kosovar, Ndrec ( Xh. ) L. ( 1993 ) nga fshati Dobėrdol komuna e Klinės dhe pėr njė ēast viktima ishte alivanosur dhe rrėzuar pėr dysheme”, thuhet nė kumtesė.

Mė tej thuhet se menjėherė ėshtė informuar stafi i konviktit dhe viktima ishte dėrguar nė emergjencėn e Spitalit nė Gjakovė.
Mjeku kujdestar i kėtij spitali ka konfirmuar vdekjen e tij dhe kishte konstatuar se ai kishte arritur pa shenja jete nė emergjencė.
Njėsiti i Hetimeve menjėherė kanė shkuar pėr tė mėsuar tė gjitha rrethanat lidhur mė rast .

“Ėshtė bėrė sigurimi i vendit pėr t’i kryer ekzaminimet dhe bėrė shikimin dhe lidhur mė kėtė ėshtė njoftuar Prokurori Publik i Qarkut, i cili me vendim ka urdhėrua qė trupi i pa jetė tė dėrgohet nė Institutin Mjeko-Ligjor nė Prishtinė qė tė zhvillohet ekzaminimi – autopsia”, bėhet e ditur nė komunikatė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio