Studentet.info
Lajme : Konkurs “Shprehu pėrmes mediumeve” me temė “Sė bashku pėr shkolla pa dhunė”
Kyqur 05-04-2012 4:38:36 (1009 Lexime)


Shkolla e Lartė pėr Gazetari dhe Marrėdhėnie me Publikun, nė bashkėpunim me Zyrėn e UNICEF nė Shkup, shpall konkurs pėr veprėn mė tė mirė tė shkollave tė mesme me temė “Sė bashku pėr shkolla pa dhunė”.

Bėhu kreativ, trego se si tė parandalohet dhuna nė shkolla. Mund tė inēizosh klip me kohėzgjatje 1 minutė, tė bėsh ndonjė fotografi me mesazh tė fuqishėm ose tė pėrfshish foto-histori. Mirėpo nėse fjalėt janė arma yte mė e fortė, atėherė shprehu pėrmes fjalėve- kėto janė vetėm njė pjesė e mesazheve pėrmes tė cilave arrihm tė behemi kreativ. Duhet tė jepen shembuj se si shkollat arrijnė tė parandalojnė dhunėn ose te zvogėlojnė tė njejtėn dhe tė jepen ide se si tėrėsisht tė ē’rrėnjoset dhuna ndėrmjet nxėnėsve tė shkollave tė mesme.

Nxėnėsit e shkollave tė mesme nga viti i parė e deri nė vitin e katėrt mundet tė aplikojnė pėrmes tekstit, fotografisė ose klipit me kohėzgjatje 1 minutė, tė cilėn duhet ta dėrgojnė tė bashkangjitur me formularin e paraqitjes nė info@vs.edu.mk, mė sė voni deri mė 22 Prill 2012. Pjesmarrėsit mund t’i pėrpunojnė materialet edhe pėrmes punės grupore me pjesmarrėsit e tjerė ose me shokėt e tyre.

Maturantėt tė cilėt do tė aplikojnė mund tė jenė fitues tė njėrės nga dhjetė bursat tė cilat i ofron Shkolla e Lartė (5 bursa janė pėr drejtimin e Gazetarisė, ndėrsa 5 tė tjera pėr drejtimin Marrėdhėnie me Publikun) sė bashku me partnerėt medial nga Аlfa ТV, Аlsat-М ТV dhe Radio Kanal 77 dhe me agjensionet pėr marketing dhe komunikim “McCann Erickson”, “Genessis Communicatiions ” dhe ”PWorld ” Maturantėt e shpėrblyer do tė fitojnė bursa pėr studim nė Shkollėn e Lartė dhe do tė nėnshkruajnė kontratė pėr angazhim professional pas pėrfundimit tė studimeve nė institucionet tė cilat sponzorojnė.

Tė gjithė nxėnėsit tjerė tė shkollave tė mesme tė cilėt do tė aplikojnė, do tė kenė mundėsi tė fitojnė lap top, kamerė ose fotoaparat.

Pra, ēfarė po prisni? Bėhu edhe t’i kreativ dhe trego se si tė ndalohet dhuna nė shkolla.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio