Studentet.info
Lajme : Dėshton nostrifikimi i parė i diplomės kosovare
Kyqur 23-04-2012 2:02:12 (850 Lexime)

SHKUP, Nostrifikimi i parė i diplomės nė Bruksel, nė kuadėr tė marrėveshjes ndėrmjet Prishtinės dhe Beogradit, ka dėshtuar, shkruajnė mediat serbe. Duke u thirrur nė burimet brenda selisė sė diplomacisė evropiane. “Novosti” thotė se ēdo gjė ka qenė gati pėr procedurėn nė prani tė grupit trepalėsh tė ekspertėve, por "ajo ka rėnė poshtė pėr shkak se pretenduesit pėr nostrifikim tė diplomės i ka munguar njė dokument pėrcjellės".

Sipas burimit tė njėjtė, bėhet fjalė pėr diplomėn universitare tė njė studenti shqiptar nga Kosova. Po sipas “Novosti”-t, shtyrja pėr nė qershor e nostrifikimit ka tė bėjė vetėm me probleme teknike dhe jo me zgjedhjet nė Serbi, raporton Rel. Marrėveshja pėr diplomat universitare ka dalė nga bisedimet teknike ndėrmjet Prishtinės dhe Beogradit, tė ndėrmjetėsuara nga Bashkimi Evropian. KOHA
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio