Studentet.info
Lajme : Profesorėt e UP-sė hetohen pėr rrogat
Kyqur 25-04-2012 3:38:14 (1055 Lexime)


Universiteti i Prishtinės ėshtė duke u hetuar me dyshimet pėr parregullsi tė shumta. Njėsiti pėr Krime Ekonomike i Policisė sė Kosovės, javė mė parė ka marrė nė Rektoratin e UP’sė, listat e pagave pėr vitet 2010 e 2011. Mendohet se nė disa raste paga mujore e njė profesori ka mbėrritur deri nė 8 mijė euro.

Krejt listat e pagave tė Universitetit tė Prishtinės pėr vitin 2010 dhe 2011 ndodhen nė duart e Njėsitit pėr Krime Ekonomike.

Para njė muaji, dy hetues nga ky njėsit i Policisė sė Kosovės, kanė shkuar nė Rektoratin e UP’sė dhe nga aty, i kanė marrė tė shtypura listat e pagave pėr kėto dy vjet.

Burime tė Expressit nga hetuesia tregojnė se aty janė tė shtypura tė dhėnat nga lista e pagave, e tė cilat pėrfshijnė tė ardhurat e tė gjithė tė punėsuarve nė kėtė universitet.

“Pėrveē kopjeve, tė dhėnat janė marrė edhe nė mėnyrė elektronike nga kompjuterėt e Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė UP’sė”, thotė burimi i gazetės.

Hetimet nga Njėsiti pėr Krime Ekonomike kanė nisur pas dyshimeve se ka parregullsi tė mėdha nė paga, ku nė disa raste, tė ardhurat mujore tė njė profesori mendohet se kanė mbėrritur deri nė 8 mijė euro. /express/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio