Studentet.info
Lajme : Tė gjithė tė ndryshėm, tė gjithė tė njetė
Kyqur 12-05-2012 6:12:00 (893 Lexime)


Me date 15 Maj 2012 (E Martė), me fillim nė ora 12:00 para Qendrės sė kulturės nė Tetovė, pėr tė dytin vit rradhazi organizohet manifestimi “Dita e dallimeve”.

“Dita e dallimeve”, ėshtė njė ditė pak mė ndryshe, ditė nė tė cilėn ėshtė mirė tė jeni tė ndryshėm dhe tė tregoni dallimet e juaja me qėllim qė tjerėt t`iu njofin dhe t`iu pranojnė ashtu siē jeni.

Organizatorė tė kėtij manifestimi janė Shoqata Multikultura nė bashkėpunim me Komunėn e Tetovės, NCBI Zvicėr dhe Ministrinė e punėve tė jashtme tė Norvegjisė.

Mes programit tė pasur tė kėsaj dite, do tė mund tė gjeni diēka pėr shijen e secilit, ushqim dhe valle tradicionale pėr mė tė rriturit, art dhe argėtim pėr tė rinjtė, dhe kloun, i cili do tė kujdeset qė fėmijėt tė kalojnė sa mė bukur.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio