Studentet.info
Lajme : Mjekėt: 2 prej tė studenteve, nė gjendje tė rėndė
Kyqur 22-05-2012 2:54:32 (802 Lexime)


Mjekėt e Spitalit Ushtarak bėjnė me dije se 9 prej vajzave tė plagosura ndodhen nė reanimacion, por dy prej tyre janė mė rėndė.

Drejtori i Spitalit Ushtarak Bedri Mihja ne nje prononcim per mediat beri me dije se dy prej vajzave jane ne gjendje me te rende, pas nderhyrjeve qe iu jane bere ne organet e brendshme, por ai shprehu optimizmin se oret ne vazhdim do te sjellin edhe permiresimin e shendetit te tyre.

Drejtori Mihja njoftoi se 14 vajza ndodhen ne Spitalin Ushtarak, 9 prej tyre ne Reanimacion, ndersa nje vajze tjeter eshte operuar ne Spitalin Amerikan. Mihja vleresoi edhe solidaritetin qytetar per dhurimin e gjakut dhe u shpreh se aktualisht ka depozita te mjaftueshme per te gjithe te lenduarit.

Me heret ne nje prononcim per Top Channel ishte shefi i Reanimacionit te Spitalit Ushtarak, Tefik Zhurda, i cili tha se kater prej vajzave qe ndodhen ne Reanimacion jane me frymemarrje artificiale.

Ndėrkohė pėr pesė vajzat e tjera gjendja paraqitet mė e stabilizuar dhe mjekėt janė optimistė pėr ecurinė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio