Studentet.info
Lajme : Ergita Opingari tregon momentin tragjik tė aksidentit
Kyqur 22-05-2012 5:16:43 (1565 Lexime)


Ergita Opingari ėshtė njė prej studentėve tė mbijetuar nė spitalin ushtarak tė Tiranės. Ajo tregon atė moment qė ajo mban mend nga aksidenti.

“Nuk mbaj mend shumė. Mbaj mend qė thėrrisnim njėra-tjetrėn. Isha tek dera e fundit. Shoferi po bėrtiste dhe po mundohej tė lėvizte timonin. U mundova tė mbahesha por autobuzi u rrėzua dhe mė pas po prisja atje derisa erdhėn mė morėn. Nė fillim erdhėn disa tė moshuar dhe mė pas po vinin forca tė tjera.

Nė Fillim na cuan nė spitalin e himarės pastaj mė sollėn kėtu. Mbaj mend vetėm pėrplasjen. Mbaj mend qė bėrtiti shoferi dhe mė pas bėrtitėn edhe ne. Pash qė shoferi nuk ktheu dot timonin dhe autobuzi nuk mori kthesėn por eci drejt. Kemi qėnė 36-37 persona nė autobus. Mbaj mend vetėm momentin e rėnies dhe mė pas nuk mbaj mend asgjė” tregon pėr “Ora News” studentja Ergita Opingari nga Lushnja.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio