Studentet.info
Lajme : Tragjedia nė Himarė, Besjana nuk e di qė i fejuari ka vdekur
Kyqur 23-05-2012 6:30:24 (1761 Lexime)


Njė nga studentet e plagosura nė aksidentin tragjik nė Himarė ku mbetėn tė vdekur 13 persona ende nuk ėshtė njoftuar pėr vdekjen e tė fejuarit tė saj i cili ishte nisur sėbashku me Besjana Xhenetin nė ekspeditėn e organizuar nga universiteti i Elbasanit.

Tiranė: “Ku ėshtė Armandi? Si ėshtė? Kur mund t’i flas? Ndjehem fajtore se ai prej meje erdhi nė ekspeditė, pėr fat vetėm ėshtė plagosur…”, janė kėto fjalėt qė dėgjohen nė njė nga dhomat e spitalit.

Ndėrsa 24 vjeēari Armand Halilaga mes dhimbjes u pėrcoll pėr nė banesėn e fundit ditėn e djeshme nė orėn 15:00. Nė varrimin e tij ishin tė pranishėm tė gjithė, tė afėrm, tė njohur por edhe shumė tė panjohur qė vendosėn t’i qėndronin pranė familjes Halilaga nė kėtė moment tė vėshtirė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio