Studentet.info
Lajme : Pezullohet Universiteti "Kristal"
Kyqur 23-05-2012 7:19:27 (1487 Lexime)


Njė ditė pasi shtyu seancėn e pyetjeve para deputetėve pėr ēėshtjen e Universitetit "Kristal", nga Ministri i Arsimit Myqerem Tafaj, Kėshilli i Ministrave ka urdhėruar pezullimin e licenses sė kėtij institucioni arsimor pėr njė vit.

Nderkohe pas nje viti kjo shkolle duhet te plotesoje kriteret per akreditim dhe duhet te riaplikoje per te marre licencen. Ky vendim nenkupton qė pėr kėtė vit akademik prane kesaj shkolle nuk do te pranohen studente te rinj, ndersa studentet aktuale do te vazhdojne normalisht procesin mesimor.

Vendimi erdhi pas berjes publike te skandalit te diplomave te marra nga djali i Umberto Bossi-t dhe nje shoqerues i familjes Bossi, pa qene fare ne Shqiperi.

Arsimit ndermori nje kontroll per te vertetuar njoftimet e medias se ne kete menyre jane pajisur me diploma edhe shume studente ne Shqiperi. Megjithate Ministria e Arsimit nuk beri te ditur se cfare eshte zbuluar nga ky kontroll. Paralelisht, eshte duke hetuar per falsifikim te dokumenteve zyrtare edhe prokuroria e Tiranės.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio