Studentet.info
Lajme : Asllan Bilalli mer 0 vota pėr dekan nė Universitetin e Prishtinės!
Kyqur 10-07-2012 14:52:52 (3293 Lexime)


Asllan Bilalli me zero vota pėrfundon nė pėrzgjedhjen e dekanėve nė Fakultetin Jurdik tė Universitetit tė Prishtinės. Dekani i deritashėm i kėtij fakulteti Bajram Ukaj ka fituar edhe njė mandat tė dytė nė udhėheqje me 40 vota, duke e lėnė pas tė propozuarin tjetėr Asllan Billallin, raporton Zėri.

Senati i Universitetit tė Prishtinės (UP) ka votuar tė propozuarit pėr dekan tė gjashtėmbėdhjetė fakulteteve tė kėtij universiteti. Nė mbledhjen e Senatit, e cila ėshtė mbajtur me dyer tė mbyllura, 41 senatorė dhe 16 dekanė tė pėrkohshėm kanė dhėnė votėn e tyre duke zgjedhur kėshtu strukturat menaxhuese tė fakulteteve qė do tė marrin detyrėn nga njė tetori i kėtij viti.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio