Studentet.info
Lajme :  12 vjeē dhe ėshtė studenti mė i ri nė universitetin britanik
Kyqur 12-09-2012 4:15:12 (992 Lexime)


Ai ishte vetėm 8 vjeē kur kaloi provimin mė tė vėshtirė qė jepet nė Britani GCSE nė vitin 2009.

Xavier Gordon Brown, nga Haywards Heath nė Sussex,ėshtė studenti mė i ri pėr tė fituar njė A* nė matematikė dhe mund tė lexojė 2.000 shifrat e Pi.

Ai tani ėshtė duke studiuar strukturat abstrakte, gurėt vektorialė dhe mekanika Njutoniane nė kohėn e tij tė lirė, por ai sapo mbushi 12 vjeē muajin e kaluar.

Gjithashtu ai luan futboll, studion 4 gjuhė tė huaja dhe vegla muzikore. Koha e tij ėshtė totalisht e programuar deri nė detaje.

Ai ėshtė tepėr i ri pėr pėrdorimin e Facebook dhe nuk i ėshtė lejuar nga prindėrit por ai ka vetėm njė telefon celular pėr emergjencat, pasi koha e tij dhe dėshira e tij e madhe ėshtė tė studiojė matematikė.
Kur ėshtė fjala pėr probleme tė tjera apo lojra ai qėndron me fėmijėt e moshės sė tij, ndėrsa kur vjen fjala pėr matematikėn ai nuk qėndron por largohet dhe gjen rrethin shoqėror qė kanė njė nivel tė lartė njohurish.
Prindėrit e tij janė kreanarė por si duket ėshtė dhe trashėgimi zgjuarsia e tij, pasi dhe motrat dhe vėllezėrit e tij mė tė mėdhenj e kanė kaluar GCSE nė njė moshė tė ngjashme me tė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio