Studentet.info
Lajme : Ceromoni nė UP
Kyqur 13-04-2005 6:17:29 (1462 Lexime)


U promovuan 11 doktorė tė rinj shkence

Prishtinė, 13 PRILL- Me njė ceremoni rasti, sot nė Rektoratin e Universitetit tė Prishtinės, u bė promovimi zyrtar i 11 –tė doktorėve tė rinj tė shkencės nga lėmi tė ndryshme tė cilėt gjashtė muaj mė parė mbrojtėn disertacionet e tyre shkencore pranė komisioneve pėrkatėse profesionale tė Universitetit tė Prishtinės.
“Ėshtė fat i mirė qė nė mesin tonė kemi gjithnjė e mė shumė kandidatė tė rinj me titull doktorė shkence tė cilėt me punėn e tyre mund tė kontribuojnė nė ngritjen e mendimit shkencorė dhe nė avancimin e hulumtimeve kėrkimore shkencore nė Universitet”, ka deklaruar rektori Arsim Bajrami. (RTK)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio