Studentet.info
Lajme : Tetovarja zgjidhet studentja mė e mirė nė Zvicėr
Kyqur 19-11-2012 3:37:22 (1383 Lexime)


Blerta Pajaziti ish-studente e Universitetit tė Europės JugLindore nga Tetova e Maqedonisė, e cila aktualisht ėshtė nė pėrfundim tė studimeve posdiplomike nė fushėn e Menaxhimit pranė Fakultetit Ekonomik nė Universitetin e Luganos nė Zvicėr, ėshtė zgjedhur studentja mė e mirė.

Ēdo vit, Universiteti i Luganos nė bashkėpunim me kompani globale tė cilat janė pjesė e rrjetit “Network USImpresa”, ndajnė bursa pėr studentėt mė tė mirė tė ēdo drejtimi post-diplomimi. Bursat, secila me vlerė 4.000 franga zviceriane, janė krijuar pėr tė promovuar dhe pėr tė nxitur trajnimin e burimeve njerėzore me kualifikim tė lartė.

Ēmimi ėshtė i bazuar ekskuzivisht nė kritere akademike dhe pėrzgjedhja bėhet nė fund tė sesioneve tė provimeve tė vitit tė parė, nė fund tė tetorit. Pėr tė shpėrndarė kėto ēmime, Univerziteti i Luganos (USI) organizon ceremoni publike pėr dhėnien e ēmimeve, duke pėrfshirė mediat dhe kompanitė anėtarė tė rrjetit USImpresa. Kėtė vit ceremonia u zhvillua me 13 Nėntor me ē’rast u shpallėn fitues 12 studentė nga 12 drejtime Master, tė nacionaliteteve tė ndryshme : 2 nga Zvicra, 6 nga Italia, 1 nga Austria, 1 nga Gjermania, 1 nga Maqedonia, 1 nga Kanadaja

Studentja Pajaziti nė Maj tė kėtij viti, bashkė me grupin e saj universitar prezantoi njė biznes plan para Nobelistit Mohammad Yunus.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio