Studentet.info
Lajme : Studentėt protestojnė nė Beograd
Kyqur 04-12-2012 8:45:55 (1189 Lexime)


Mė shumė se njė mijė studentė tė Universitetit tė Beogradit dhe nga qytete tjera janė mbledhur para Kuvendit tė Serbisė nė shenjė proteste kundėr vendimeve tė Gjykatės sė Hagės.

Ata protestojnė kundėr lirimit tė gjeneralėve kroatė Ante Gotovina dhe Mlladen Markac, si dhe tė ish komandantit tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, Ramush Haradinaj.

Studentėt kėrkojnė nga Kuvendi i Serbisė qė tė miratojė njė rezolutė mbi vendimet e fundit gjyqėsore tė Gjykatės sė Hagės, si dhe pėr nisjen e shqyrtimit tė statusit tė Gjykatės sė Hagės nė Asamblenė e Pėrgjithshme tė OKB-sė nė Hagė.

Studentėve para parlamentit i janė bashkuar edhe pėrfaqėsuesit organizatave “1389” dhe “Obraz”. (BalkanWeb)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio