Studentet.info
Lajme : Tė diplomuar bredhin rrugėve
Kyqur 23-04-2013 10:24:28 (6056 Lexime)


Aktivistėt e “Klubit Politik tė Studentėve”, nėpėrmjet njė aksioni simbolik, tė zhvilluar tė martėn para Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, kanė shfaqur problemet ekzistenciale tė studentėve dhe tė tė gjithė rinisė kosovare. Ata me diploma nė duar kanė protestuar, duke i bėrė me dije institucioneve shtetėrore se mijėra studentė tė diplomuar vazhdojnė tė bredhin rrugėve.

Durim Xhemajli, aktivist nga “Klubi Politik i Studentėve”, ka thėnė se me kėtė aksion simbolik, vazhdojnė pėrpjekjet e tyre pėr njė arsim emancipues dhe jo pėr njė arsim komercial dhe represiv sepse, sipas tij, pėr sa kohė qė arsimi nuk shėrben pėr transformimin e shoqėrisė, kjo shoqėri rrezikohet gjithnjė e mė shumė nga apatia dhe cinizmi.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio