Studentet.info
Lajme : MANIFESTIM NĖ UEJL
Kyqur 13-04-2005 8:12:01 (1444 Lexime)


Pėrurohet edhe njė objekt i ri

Tetovė, 13 PRILL- Pėrfaqėsues tė ambasadave, tė cilat bėjnė pjesė nė Unionin Evropian dhe pėrfaqėsues tė USAID-it, sot vizituan Universitetin e Evropės Juglindore. Tė pranishmit nė kėtė takim shprehėn kėnaqėsinė e tyre pėr vizitėn e abasadorėve tė huaj nė vendin tonė. Alajdin Abazi, rektor i UEJL-sė sė bashku me pjesėmarrėsit tjerė nė kėtė takim shpalosi punėn njėvjeēare qė ka arritur ky universitet, duke pėrfshirė tė gjitha risitė me ēka kurorėzohem me realizimin permanent tė obligimeve drejt pėrparimit sa mė adekuat dhe cilėsor tė studimeve.


Alajdin Abazi, ndėr tė tjera tha se takime tė tilla realizohen dy herė nė vit, me ēka elaboroi pėr rėndėsinė e shumėfishtė tė projekteve tė cilat janė realizuar. Nė kėtė takim u bisedua pėr studimet pasuniversitare, qė janė mjaft inkurajuese pėr studentėt, tė cilėt deshirojnė t’i ndjekin kėto studimet.
Franēeska Demon, ambasadore e Holandės u shpreh mjaft e kėnaqur pėr punėn e Universitetit tė Evropės Juglindore, ku shprehu fjalė miradie pėr stafin profesional tė kėtij universiteti.
Nė fund tė kėtij takimit u bė pėrurimi i objektit tė ri, i cili ndryshe nga tė tjerėt ėshtė ngritur nga Universiteti i Evropės Juglindore me kredi nga Banka Botėrore.
Alajdin Abazi, me rastin e kėtij inaugurimi tha se ky objekt ishte i nevojshėm pasi qė objektet ekzistuese janė tė pamjaftueshme nė krahasim me numrin e pėrgjithshėm tė studentėve tė kėtij tempulli tė dijes.

Nga: Ismet KROSI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio