Studentet.info
Lajme : Me rastin e 60 vjetorit tė themelimit tė Bibliotekės sė Tetovės
Kyqur 14-04-2005 8:46:45 (1383 Lexime)


UEJL-ja ndihmon bibliotekėn e qytetit


Tetovė, 14 PRILL-Drejtuesit e Universitetit tė Evropės Juglindore nė Tetovė me rastin e 60 vjetorit tė themelimit tė Bibliotekės sė qytetit kanė dhuruar ndihma pėr kėtė inisitucion kulturorė.
Ndihma pėrbėhet nga dy kompjutorė dhe mbi 10 tituj tė ri
Titujt ishin tė pėrbėrė prej lėmijve tė ndryshme si arti, kultura, shkenca jetesa etj.
Dhurata ju nda drejtoreshės sė bibliotekės sė qytetit nga ana e rektorit tė UEJL-sė zotri Alajdin Abazi, i cili u shpreh se ky bashkėpunim do tė vazhdojė edhe mė tej me bibliotekėn e qytetit me qėllim qė tė arijmė tė bėjmė njė bibliotekė universitare.Pėrveē donacionit nė kompjutorė e tituj tė ri librash, dy palėt sot nėnshkruan edhe njė memorandum pėr projekte tė pėrbashkėta nė tė ardhmen.
Abazi gjithashtu nuk e la pa e falenderuar drejtoreshėn e bibliotekės sė Tetovės edhe pėr ndihmėn qė biblioteka i ofroi nė fillim universitetit tė Evropės Juglindore, si me tituj ashtu edhe me kuadro pėr punė.

Nga: Xhevahir NEZIRI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio