Studentet.info
Lajme : ODISEJADA E PROBLEMEVE SHTOHET NĖ UP
Kyqur 14-04-2005 15:38:17 (1501 Lexime)


1000 Euro, nėse doni ti vazhdoni studimet nė Prishtinė

PRISHTINĖ, 15 PRILL- Studentėt e ish fakultetit tė mjeksisė tė UT-sė, do tė duhet tė pagujnė nga 1000 euro, vitin akademik nė Universitetin e Prsihtinės. Kėtė vendim e ka bėrė tė ditur kordinatori ndėrkombėtar i ngarkuar me mbulimin e mjeteve financiare, tė kėtij transferi, Marek Kuic. Studenėt e UT-sė, 220, sa janė tė gjihtė nė Prishtinė, ende nuk kanė as index, as ndonjė mjet tjetėr pėr indetifikim si student, ku do tė mund tė shfrytėzonin menzėn, bibliotekėn universitare dhe tė ngjashme.Studenėt e kanė njoftuar kordinatorin ndėrkombėtar se ata janė tė pakėnaqur nga ky vendim, pėr shkak se, marėveshja e aritur nė Ohėr ndėrmjet ministarve tė arsimit, kanė premtuar se do tė gjejnė mjete pėr mbulimin e transferit.
Asim Bajrami, rektor i UP, i ka njoftuar studenėt se janė tė obliguar tė paguajnė nga 1000 euro, pėr shkak se asnjė nga profesorėt nuk pranon tė punoj nė bazė vullnetare.
Studenėt kanė sqaruar se organizatat joqeveritare dhe organizatat studentore i pėrkrahin studenėt dhe sė shpejti do tė marrin ndonjė hap konkret nė zgjedhjen mė tė mir pėr studenėt e transferuar.

Nga: Besnik KRASNIQI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio