Studentet.info
Lajme : Nė bashkėpunim me Akademinė Diplomatike Shqiptare
Kyqur 15-04-2005 13:58:11 (1387 Lexime)


FORUM POLITIK NĖ UEJL

Tetovė, 16 PRILL- Nė Universitetin e Europės Juglindore vazhdojnė tė zhvillohen aktivitete tė ndryshme nė sfera tė ndryshme. “Konceptet bashkėkohore tė shtetit: Perspektivat e sovranitetit shtetėror” do tė jetė njė nga temat kryesore tė njė Forumi Politik qė do tė organizohet tė hėnėn nė kėtė institucion tė lartė arsimorė.
Forumi politik organizohet pėr studentėt e UEJL-sė tė cilėt ndjekin ligjeratat te M-r. Veton Latifi nė kuadėr tė lėndės zgjedhore “Hyrje nė Shkencat Politike”, si dhe pėr specializantėt e Akademisė Diplomatike Shqiptare nga Tirana.Forumi politik organizohet nė bashkėpunim me Akademinė Diplomatike Shqiptare. Pas fjalimeve hyrėse, diskutuesit nga Akademia Diplomatike Shqiptare dhe ligjerues nga Universiteti i Evropės Jug Lindore, do t’ju pėrgjigjen pyetjeve tė pjesėmarrėsve.
Forumi Politik do tė mbahet tė hėnėn duke filluar nga ora 10 dhe do tė zgjasė dy orė, ndėrsa vendi ku do tė zhvilloihet do tė jetė amfiteatri I vogėl I UEJL-sė.

Nga:Urim SALIHU
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio