Studentet.info
Lajme : Vrasja e Enver Haredinajt
Kyqur 16-04-2005 7:09:33 (5110 Lexime)

Solidarizohen edhe studentėt

Prishtinė, 16 PRILL- Unioni i Studentėve Shqiptarė (USSH), e denon ashpėr dhe shprehė indinjatė pėr aktin kriminal tė vrasjės sė Enver HARADINAJ, bashkėluftetarit dhe kolegut tonė te studimeve. Pėr tu solidarizuar dhe pėr tė shprehur ngushllimet mė tė thella familjės Haradinaj pėr vrasjėn e djalit tė tyre. Unioni i Studentėve Shqiptarė (USSH), organizon homazhe nė Qendrėn e Studentėve tė Universitetit tė Prishtinės duke ndezur qirinje dhe duke u lutur qė gjaku i tij tė jetė i fundit qė derdhėt nė tokėn e Kosovės pėr tė cilėn luftoj edhe vetė Enver Haradinaj mė familjėn e tij dhe popullin e Kosovės.


Homazhet do tė organizohėn ditėn e diel, me datė 17 prill 2005 duke filluar nga ora 20:00 tė mbrėmjes nė Qendrėn e Studentėve.

Ju lutemi tė gjith Studentėve qė ti bashkangjitėn kėtij organizimi dhe
ti tregojmė opinionit tė gjerė kombėtar dhe ndėrkombėtar se studentėt
janė kundėr ēdo dhune dhe kundėr ketyre vrasjeve makabre dhe qė po mbesin gjithnje enigmė.

Unioni i Studentėve Shqiptarė njofton gjithashtu se Homazhe do tė
organizohen edhe nė Universitetin e Tiranės dhe Universitetin Shtetėror tė Tetovės.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio