Studentet.info
Lajme : Pėr herė tė parė
Kyqur 22-04-2005 6:12:23 (1278 Lexime)

Nė konferencė, edhe 3 universitete private

Tiranė, 22 PRILL- Pėr herė tė parė dje nė Konferencėn e Rektorėve janė ftuar dhe kanė marrė pjesė tre rektorė tė universiteteve jopublike. E mbyllur deri tani pėr konkurrentėt privatė, konferenca mė nė fund ua ka hapur dyert. “Morėn pjesė pėrfaqėsuesit e Fakultetit tė Drejtėsisė “Luarasi”, universitetit “Nju Jork” dhe atij “Zoja e Kėshillit tė mirė”,- tha pėr gazetėn kryetari i Konferencės sė Rektorėve, Shezai Rrokaj.


Vetėm njė javė mė parė, rektori i “Luarasit” deklaroi se universitetet private ndjeheshin tė mėnjanuara dhe tė lėna mėnjanė. “Edhe pse me rregullore na takon qė tė marrin pjesė nė Konferencėn e Rektorėve tė Shqipėrisė, nuk jemi ftuar kurrė. I kam dėrguar njė letėr kryetarit tė saj, por ende nuk kam marrė njė pėrgjigje”, - tha Aleks Luarasi, gjatė prezantimit tė njė raporti mbi arsimin e lartė privat nė Shqipėri.

Nga: Elda SPAHO
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio