Studentet.info
Lajme : burg pa afat pėr 39-vjeēarin e akuzuar pėr vrasjen e studentit
Kyqur 22-04-2005 6:15:10 (1294 Lexime)

Vrasėsi i studentit, nė burg pa afat

SHKODĖR, 22 PRILL- Gjykata e Shkodrės dha dje masėn e sigurisė burg pa afat pėr 39-vjeēarin e akuzuar pėr vrasjen e studentit tė Akademisė Ushtarake, ngjarje kjo qė ndodhi tė dielėn pasdite nė stacionin e furgonėve nė Shkodėr. Ardian Zija Dini, 39 vjeē, banues nė Dobraē tė Shkodrės, sipas prokurorit Lazėr Ēardaku, ka vrarė me dashje Elton Elbasanin, 22 vjeē, banues nė lagjen “Salo Halili”, nė qytetin e Shkodrės. Ngjarja ndodhi pas njė grindjeje tė ēastit. Nė seancėn e dhėnies sė masės sė sigurisė, i pandehuri Dini qė u vetėdorėzua disa orė pas krimit, nuk ka folur.

Ai ėshtė shfaqur i pikėlluar, ndėrsa asnjė i afėrm i tij apo person tjetėr nuk kanė qenė tė pranishėm nė sallėn ku zhvillohej gjyqi. Avokati mbrojtės Bahri Piri, ishte dakord me akuzėn dhe kėrkesėn e saj pėr masėn e sigurisė. Kėshtu gjyqtari Albano Ēepeli la nė burg pa afat tė pandehurin Dini.

Nga:A. Dushi
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio