Studentet.info
Lajme : LRI zhvillon konferencėn e parė studentore, merr pjesė kryetari i LSI-sė
Kyqur 22-04-2005 6:18:37 (1374 Lexime)


Meta: Arsimi, prioritet kryesor

Shqipėri, 22 PRILL- Kryetari i LSI-sė, Ilir Meta kėrkon mbėshtetjen e studentėve, duke premtuar vėmendjen e partisė sė tij ndaj tyre, pėr tė mbėshtetur kėrkesat e studentėve.

Gjatė konferencės sė parė studentore tė LRI-sė, kreu i LSI-sė ka kėrkuar angazhimin e studentėve pėr tė marrė nė dorė fatet e vendit dhe pėr tė ndarė Shqipėrinė nga e vjetra, qė sipas tij, pėrfaqėsohet nga liderėt e dy partive tė mėdha, PS-ja dhe PD. “LSI-ja si njė lėvizje qė synon ndarjen e Shqipėrisė dhe tė shqiptarėve me tė vjetrėn dhe me tė kaluarėn, qė ėshtė bėrė prej kohėsh njė pengesė serioze pėr zhvillimin e modernizimin e kėtij vendi, energjinė dhe vendosmėrinė e saj pėr ta shkėputur Shqipėrinė dhe shoqėrinė tonė nga ky tranzicion i pambarimtė e gjen tek ju, te studentėt dhe te rinia e Shqipėrisė. Ju jeni ajo shtresė e shoqėrisė qė kėrkon ndryshimet mė tė shpejta dhe mė tė mėdha. Jeni ajo shtresė e shoqėrisė, e cila shikon vetėm drejt tė ardhmes, drejt integrimit europian tė Shqipėrisė e tė shoqėrisė sonė”, tha Meta.Duke folur pėr problemet e shfaqura nga studentėt nė kėtė takim, Meta ka theksuar se kėto probleme shfaqin krizėn e madhe nė tė cilėn, sipas tij, ndodhet sistemi arsimor e nė veēanti sistemi universitar.

Studentėt e pranishėm nė takimin e djeshėm me Metėn kanė shfaqur shqetėsime mbi gjendjen e vėshtirė nė tė cilėn ndodhet sot sistemi arsimor, kushtet e vėshtira tė mėsimdhėnies. Ata kanė vlerėsuar tė papėrshtatshme kushtet e banimit tė studentėve nė qendrat studentore.

Nga:Luljeta Progni
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio