Studentet.info
Lajme : MINISTRI I FINANCAVE I SHQIPĖRISĖ NĖ TETOVĖ
Kyqur 23-04-2005 2:36:23 (1457 Lexime)

Arben Malaj do tė ligjėrojė nė UEJL


Tetovė, 23 PRILL-Ministri i Financave i Republikės sė Shqipėrisė, Arben Malaj, i cili do tė jetė i pranishėm sot (e shtunė) nė Universitetin e Evropės Juglindore do tė mbajė ligjėratė me temėn: “Menaxhimi i shpenzimeve publike”.
“Kjo temė ka tė bėjė me studimin e tij bėrė nė fushėn e politikave fiskale dhe zhvillimit ekonomik. Me kėtė rast ministri Malaj do tė bėjė edhe promovimin e librit tė tij nė po kėtė fushė”, tha Adelina Marku, pėrgjegjėse e zyrės pėr informim nė kėtė institucion tė lartė arsimor nė Tetovė. Ligjėrata do tė realizohet nė amfiteatrin e vogėl tė UEJL-sė, duke filluar nė orėn nėntė.Pas kėsaj ligjėrate, ministri Malaj do tė ketė takim me rektorin e UEJL-sė prof. dr. Alajdin Abazin. Nė takim do tė bisedohet pėr zhvillimin dhe pėrparėsitė qė i ofron UEJL-ja.

Nga:Urim SALIHU
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio