Studentet.info
Lajme : Protesta nė Fakultetin Ekonomik
Kyqur 29-04-2005 2:27:18 (1471 Lexime)

“Pas pashkėve, bojkotojmė mėsimin”

Tiranė, 29 PRILL-Sėrish orė tė bojkotuara mėsimi dhe protesta te Fakulteti Ekonomik nė Tiranė. Por kėsaj here dekani i kėtij tė fundit, Dhori Kule, nuk gjendej vetėm mes studentėve dhe pedagogėve. Bashkė me tė, kundėr ndėrtimeve qė po ngrihen rreth fakultetit, janė deklaruar edhe rektori i Universitetit tė Tiranės, Shezai Rrokaj, dekani i Fakultetit tė Shkencave Sociale, Ylli Pango etj.
“Kėrkojmė qė Policia Ndėrtimore tė zbatojė vendimin e gjykatės, sipas sė cilit, kėto ndėrtime duhet tė shkatėrrohen. Tė mos mendojė njeri se kėrkesat tona do tė jenė thjesht disa protesta paqėsore. Pas pashkėve, i gjithė Fakulteti i Ekonomisė do tė bojkotojė mėsimin, nėse ndėrtimet nuk prishen”,- tha dekani Kule.


“Lufta” mes fakultetit dhe pronarėve tė objekteve (disa tė pėrfunduara, disa nė ndėrtim e sipėr) vazhdon prej tė paktėn dy vjetėsh.
Pronarėt kanė deklaruar se kanė lejet e ndėrtimit, kurse dekani i ka kėrkuar vazhdimisht shtetit qė tė mbrojė hapėsirat universitare dhe jetėn morale tė studentėve. Sipas Kules, muret e ndėrtesave janė thuajse ngjitur me objektin e ri tė Fakuletetit tė Ekonomisė, duke lėnė njė shteg tė ngushtė kalimi.

Nga:Elda SPAHO
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio